Loading Events

« All Events

Warsztaty dziecięca ilustracja kaszubska – Przestrzeń na czytelnictwo

26 lipca,16:00-18:00

Free
Obrazek, na którym widzimy informacje o wydarzeniu Przestrzeń na Czytelnictwo, datę wydarzenia, grupę docelową oraz nazwę: Warsztaty dziecięca ilustracja kaszubska

Macie w domu artystów w wieku szkolnym? Zabierzcie ich do Chojniczek na warsztaty z ilustrowania książek, które poprowadzi jedna z najlepszych ilustratorek w regionie. Wasze dzieci poznają technikę kreowania postaci, nadawania jej cech obrazem i przekazywania rysunkiem tego, co dzieje się w opowieści.

Jeśli Wasze dzieci są zainteresowane pracami plastycznymi, rysowaniem i tworzeniem, koniecznie zapiszcie je na warsztaty z dziecięcej ilustracji kaszubskiej. Poprowadzą je dwie artystki: Martyna Jażdżejewska, ilustratorka i designerka oraz Monika Czapiewska, pedagożka edukacji alternatywnej. Obie wprowadzą Wasze dzieci w świat legend i historii kaszubskich i pomogą odnaleźć najważniejsze rysy bohaterów opowieści. Wesprą w odwzorowaniu własnych postaci na kartce, dodając nieco kaszubskich elementów i zachęcą do wymyślenia swoich historii. Podczas rozmów i ćwiczeń uczestnicy rozwiną wyobraźnię, poznają tajniki pracy ilustratora oraz nauczą się, jak istotne jest uważne czytanie. Przy okazji poznają także elementy języka kaszubskiego i lokalnego designu.

Wstęp bezpłatny
Zapisy: https://dashboard.mailerlite.com/forms/529297/120593290445718822/share

Kiedy: 26 lipca, godz.: 16:00
Gdzie: Świetlica wiejska w Chojniczkach, ul. Chojnicka 76, Chojniczki
Wiek uczestników: 8-12 lat
Prowadzą: ilustratorka Martyna Jażdżejewska i pedagożka Monika Czapiewska

Partnerzy wydarzenia:
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.
Narodowe Centrum Kultury
Gminna Biblioteka Publiczna w Charzykowach
Gminny Ośrodek Kultury Chojnice
Gmina Chojnice

Details

Date:
26 lipca
Time:
16:00-18:00
Cost:
Free
Event Category:
Event Tags:
, ,

Organizer

Przestrzeń Pokoleń

Venue

Świetlica wiejska w Chojniczkach
ul. Chojnicka 76
Chojniczki, Poland
+ Google Map
Scroll to Top