Loading Events

« All Events

Książki na lepszy apetyt – Przestrzeń na czytelnictwo

18 czerwca,17:30-19:30

Free
Obrazek, na którym widzimy informacje o wydarzeniu Przestrzeń na Czytelnictwo, datę wydarzenia, grupę docelową oraz nazwę: Warsztaty o książkach na lepszy apetyt

Wasze dzieci nie chcą jeść? A może chcecie pomóc swoim podopiecznym-niejadkom w placówce edukacyjnej? Przeczytajcie im książki na lepszy apetyt! W kolejnej odsłonie akcji “Przestrzeń na czytelnictwo” spotkacie się z dietetyczką, która opowie Wam o tym, co i w jaki sposób czytać dzieciom, by zachęcić je do odkrywania nowych smaków.

W czerwcu zapraszamy Was na napakowane wiedzą i życiowymi wskazówkami spotkanie z dietetyczką kliniczną Aliną Pasionek-Sikorą, która opowie Wam o tym, co czytać dzieciom, aby te chciały jeść więcej niż suche bułki i makaron. Poznacie nie tylko konkretne lektury, ale też dowiecie się, jak wprowadzić je w Waszą codzienność z maluchem oraz jak wykorzystać je w praktyce. Jak za pomocą książek oswajać dzieci z jedzeniem? Jak wykorzystać książki jako narzędzie pracy u dziecka z trudnościami w jedzeniu? Czym jest neofobia pokarmowa i czy zawsze trzeba się o nią martwić? Dowiecie się tego właśnie na spotkaniu.

Nie możecie przyjść, bo macie pod opieką malucha? Przyjdźcie razem! Gdy Wy będziecie słuchali o książkach, Waszymi dziećmi zajmie się psycholożka Sylwia Zblewska, która przeczyta im ich pierwsze książki na lepszy apetyt!

Wstęp bezpłatny
Zapisy: https://dashboard.mailerlite.com/forms/529297/120593284845274185/share

Kiedy: 18.06, godz.: 17:30
Gdzie: Gminna Biblioteka Publiczna w Charzykowach, Długa 54, 89-606 Charzykowy
Wiek uczestników: rodzice dzieci w wieku 2-6 lat i pedagogowie żłobkowi i przedszkolni
Prowadzą: dietetyczka Alina Pasionek-Sikora i psycholożka Sylwia Zblewska

Partnerzy wydarzenia:
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.
Narodowe Centrum Kultury
Gminna Biblioteka Publiczna w Charzykowach
Gminny Ośrodek Kultury Chojnice
Gmina Chojnice

Details

Date:
18 czerwca
Time:
17:30-19:30
Cost:
Free
Event Category:
Event Tags:
, , , ,

Organizer

Przestrzeń Pokoleń

Venue

Gminna Biblioteka Publiczna w Charzykowach
Długa 54
Charzykowy, 89-606 Poland
+ Google Map
Scroll to Top