Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Różne stany psychiczne okołoporodowe – spotkanie z psychologiem – IV część Chojnickich Warsztatów Ciążowych

30 listopada, 2023,17:00-19:00

stany psychiczne okołoporodowe, baby blues, depresja poporodowa, warsztaty chojnice, przestrzeń pokoleń chojnice

Depresja poporodowa dotyka w Polsce nawet co 5. kobietę. Nazwa może być myląca – często zaczyna się i rozwija już w ciąży. Tak często zaniedbywane, zdrowie psychiczne mamy powinno być traktowane na równi z dobrym samopoczuciem dziecka! Dowiedz się więcej o okołoporodowych stanach psychicznych podczas IV odsłony Chojnickich Warsztatów Ciążowych!

O baby blues oraz o depresji poporodowej mówi się nadal zbyt mało. Po cichu rozwijająca się w życiu kobiet choroba, podstępnie wysysa z nich energię do życia i chęć do działania. Gdy media pokazują cukierkowy obraz macierzyństwa, nikt nie zwraca uwagi na młode mamy w połogu, płaczące pod prysznicem – tymczasem te łzy nie zawsze są spowodowane burzą hormonów i tęsknotą za dawnym życiem, a mogą być objawem poważnej choroby.

Podczas IV części Chojnickich Warsztatów Ciążowych psycholożka Agnieszka Antonowicz opowie Ci o tym, na co zwrócić uwagę na etapie ciąży u obojga rodziców oraz później, by zapobiegać wspomnianym trudnościom oraz co zrobić, gdy depresja poporodowa stała się już elementem codzienności.
Poruszy tematy:

  • psychologicznych etapów ciąży – u mamy i taty – czyli co się dzieje przez 9 miesięcy w głowie i sercu, kiedy czeka się na maluszka,
  • czy strach i lęk to jest to samo,
  • lęku okołoporodowego – czy pomaga, czy ogranicza i jak sobie z nim radzić,
  • czym jest „baby brain” i dlaczego jest ważny,
  • skąd się bierze baby blues,
  • baby blues a depresji poporodowej.

O Agnieszce przeczytasz więcej TUTAJ.
Na spotkanie zapraszamy ciężarne, mamy małych dzieci oraz ich partnerów lub bliskich, którzy chcą wesprzeć młode kobiety w początkach macierzyństwa!

Kiedy: 30.11.2023, godz. 17:00-19:00.

Gdzie: Sala Nowe Miasto w Chojnicach.

Cena: bezpłatne, obowiązują zapisy.

Zapisy i pytania:

napisz maila na adres: porozmawiaj@przestrzenpokolen.pl, w tytule wiadomości podając nazwę spotkania lub zapisz się przez FORMULARZ.

Projekt dofinansowany w ramach Funduszu Nowy AKUMULATOR SPOŁECZNY, ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO

 

Szczegóły

Data:
30 listopada, 2023
Godzina:
17:00-19:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , , , , , , ,

Organizator

Przestrzeń Pokoleń

Miejsce wydarzenia

Sala Nowe Miasto
ul. Nowe Miasto 17
Chojnice, 89-600 Poland
+ Google Map
Phone
603667226
Scroll to Top