Przestrzeń na czytelnictwo

Przestrzeń na czytelnictwo to projekt, który organizujemy we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Chojnicach! Czeka na Ciebie, Twoje dzieci, przyjaciółki, dziadków, wujki i ciocie mnóstwo atrakcyjnych spotkań, z których każdy znajdzie coś dla siebie. Projekt tworzą z nami: psycholog Sylwia Zblewska, pedagog edukacji alternatywnej Monika Czapiewska, pedagog specjalny Celina Twardysz, kulturoznawczyni i specjalistka od internetowej komunikacji Katarzyna Pestka, dietetyczka Alina Pasionek-Sikora, ilustratorka i designerka Martyna Jażdżejewska, polonistka i bibliotekarka Ewelina Mikołajczyk. Dzięki tym cudownym osobom będzie różnorodnie, inspirująco i angażująco.

Wszystkie spotkania są bezpłatne – obowiązują zapisy, które pozwolą nam przygotować się na wszystkich chętnych. Kliknij po więcej informacji przy każdym wydarzeniu, aby dowiedzieć się, dlaczego warto wziąć w nim udział! Zajęcia realizowane są na terenie gminy Chojnice.

1. Spotkanie Inauguracyjne

Zapraszamy do udziału w spotkaniu inaugurującym projekt “Przestrzeń na czytelnictwo” do ogrodu charzykowskiej biblioteki! Spotkajmy się, poczytajmy razem, wymieńmy się książkami, zagrajmy z dziećmi w grę terenową i spędźmy razem miłe, wiosenne przedpołudnie z książką na łonie natury.

Kiedy: 18.05, godz.: 11:00

Gdzie: Gminna Biblioteka Publiczna w Charzykowach

Więcej informacji: KLIKNIJ TUTAJ.

2. Panel dyskusyjny o przyszłości moli książkowych

Porozmawiajmy o przyszłości książek papierowych, o tym, co czytają nastolatki i o tym, jakie zalety i jakie zagrożenia niesie za sobą czytanie na ekranie. Spotkaj się z nami w murach charzykowskiej biblioteki i weź udział w intrygującej dyskusji na temat tego, co czeka czytelnictwo w następnych dekadach!

Kiedy: 05.06, godz.: 17:30

Gdzie: Gminna Biblioteka Publiczna w Charzykowach

Więcej informacji: KLIKNIJ TUTAJ.

3. Warsztaty o książkach na lepszy apetyt

Twoje dziecko nie chce jeść? A może chcesz pomóc swoim podopiecznym-niejadkom w placówce edukacyjnej? Przeczytaj książki na lepszy apetyt! W kolejnej odsłonie akcji “Przestrzeń na czytelnictwo” spotkasz się z dietetyczką, która opowie o tym, co i w jaki sposób czytać dzieciom, by zachęcić je do odkrywania nowych smaków.

Kiedy: 18.06, godz.: 17:30

Gdzie: Gminna Biblioteka Publiczna w Charzykowach

Więcej informacji: KLIKNIJ TUTAJ.

4. Warsztaty dziecięca ilustracja kaszubska

Masz w domu artystów w wieku szkolnym? Zabierz ich do Chojniczek na warsztaty z ilustrowania książek, które poprowadzi jedna z najlepszych ilustratorek w regionie. Twoje dzieci poznają technikę kreowania postaci, nadawania jej cech obrazem i przekazywania rysunkiem tego, co dzieje się w opowieści.

Kiedy: 26.07, godz.: 16:00

Gdzie: Świetlica wiejska w Chojniczkach

Więcej informacji: KLIKNIJ TUTAJ.

5. Warsztaty czytelniczo-plastyczne Hotel dla uczuć

Współczesne książki dla dzieci to doskonały punkt wyjścia do rozmów o uczuciach i emocjach. W ostatniej odsłonie akcji “Przestrzeń na czytelnictwo” zapraszamy do Klawkowa na warsztaty czytelniczo-plastyczne pt.: “Hotel dla uczuć” na których psycholog i pedagog wprowadzą Wasze dzieci w zagadkowy świat uczuć i emocji.

Kiedy: 17.08, godz.: 10:00

Gdzie: Świetlica wiejska w Klawkowie

Więcej informacji: KLIKNIJ TUTAJ.

Belka logotypowa partnerów akcji Przestrzeń na czytelnictwo
Scroll to Top